1 Şubat 2014 Cumartesi

Filmlerin Gücü Aşkına!

While You Were Sleeping
Başroldeki kadını da filmlerini de hep hayranlıkla takip etmişimdir. Baya baya komedi filmiydi yani. Kesinlikle izleyin derim. Filmi tek kelimeyle açıklayacak olursam, ‘İnsanın hayattan bekledikleriyle hayatın bize sundukları her zaman aynı olmayabiliyor.’

Enough Said
Sadece zaman kaybıydı, izleyip vakit harcamayın derim. Filmden alabileceğiniz bir mesaj yok, konusu desen hiç belli değil.

La Vie d'Adèle
Müstehcen sahnesinin çok fazla olması beni aşırı derecede rahatsız etti. Ama oyuncular ve konu bakımından güzeldi. Kızın saçları çok güzeldi, mavi mavi çok tatlı.

The Melody
Hüngür hüngür ağlattın be. Manzaralar, ortamlar, verdiği ders, işlenilen aşk… Dört dörtlük bir dramdı. İzledikten sonra Tayland'a gitmek istemedim değil hani.

Must Be Love
Filmin afişi o kadar berbattı ki bir hafta boyunca izleyip izlememe konusunda gelgitler yaşadım. First Love tadında bir filmdi. Kızın kuzenine çok gıcık oldum ama. Başroldeki çocuk çok tatlıydı zaten. İzleyin derim.

Matataki
Film biraz yavaş ilerliyor ama sizde merak duygusuyla filmi sonuna kadar izleyebiliyorsunuz. Kaza sahnesinde nasıl ağladım ama ya parmaklarını falan yerden topluyor kıyamam. Bir de çok dikkatimi çekti, kız filmi iki pantolon bir elbiseyle bitirdi.

Architecture 101
Film kesinlikle çok iyiydi. Oyuncuları zaten bildiğim kişilerdi. Filmdeki ortamlar, manzaralar bir harikaydı. Yeni yapılan evden bahsetmiyorum bile. Ama sonu yine pert. Asyalı senaristlerin filmin yada dizinin sonunu inanılmaz saçmalıkta bitirmelerine bir çözüm getirilmeli bence artık.

Rockin' on Heaven's Door
Uzun zamandır çevirisini beklediğim bir filmdi. Tek kelimeyle mükemmeldi. The Melody’yi andırıyordu biraz ama konusu itibariyle çok çok farklı bir filmdi. Filmi izlerken ki ruh halim çikolatalı pastanın üstüne bol acılı şalgam suyu içmek gibiydi.

Tepedeki Ev
Uzun zamandır çevirisini beklediğim bir anime daha... Gerçekten çok etkileyiciydi.

Whisper of Heart
Oldukça eğlenceli bir animeydi, hatta uzun süre karakterlere aşık bir şekilde etrafta dolaştım. Hiç bitmesin istediğim bir animeydi. Hatta şu an tekrar izleyesim geldi.

5 Centimeters Per Second
Çizgiler ve karakterler oldukça güzeldi. Konusunu da beğendim ama sonunu anlayamadım. İzlerken ne ağladım ne güldüm. Boş vaktinizi dolduracak orta halli bir animeydi.

2 yorum:

  1. Rockin' on Heaven's Door'u uzunca bir sure bekleyip umudumu kesmistim. Karsilasinca nasil sevindim :)
    Tam da film onerseler de izlesem derken bu tatli yaziyla karsilasmak harika oldu :)

    YanıtlaSil